Читати оригінал англійською
У новій версії з'явився спосіб захистити вміст у групах та каналах від копіювання, можливість видалити повідомлення за певний період, нові налаштування під'єднаних пристроїв, функція анонімного публікування в публічних групах від імені каналу та інші нововведення.
У цьому оновленні ми даємо авторам спосіб захистити свій вміст від копіювання та бути впевненими, що він доступний лише тій аудиторії, для якої призначений.
Власник групи або каналу тепер може обмежити збереження вмісту чату. Учасники не зможуть пересилати повідомлення, зберігати медіафайли чи навіть робити знімки екрана.
Щоб вимкнути можливість пересилання повідомлень з групи або каналу, відкрийте сторінку і інформацією про чат і в розділі «Тип групи (каналу)» ввімкніть «Заборонити збереження вмісту».
Telegram надає користувачам повний контроль над своїм цифровим слідом і можливість видалити будь-які повідомлення в чаті в будь-який час. У новій версії ви можете видалити всі повідомлення в особистому чаті за вибраний день або період кількома дотиками.
Щоб скористатися функцією, відкрийте календар, натиснувши на блок з датою, що з'являється при прокручуванні чату, і виберіть дні.
Можливість очищення історії за датою наразі доступна лише в особистих чатах. Однак ви можете увімкнути автовидалення повідомлень у будь-якому чаті через 1 день, тиждень чи місяць після надсилання.
Telegram дає змогу користуватися застосунком зі скількох завгодно пристроїв, а розділ «Пристрої» — контролювати, де виконано вхід до вашого акаунта. Ми додали до розділу кнопку для підключення комп'ютера. Також можна вибрати час автоматичного виходу на пристроях, на яких ви не користуєтеся месенджером тривалий час.
Якщо натиснути на будь-який пристрій в списку, з'явиться детальна інформація про сеанс та можливість вимкнути прийом викликів чи секретних чатів на пристрій.
Telegram доступний на всіх популярних платформах. Завантажити застосунок для вашого пристрою можна на telegram.org/apps.
Публічні канали та коментарі в каналах дозволили вести обговорення на будь-які теми у спільнотах з тисячами учасників. Ці групи використовують для відстоювання демократії і для спілкування з шанувальниками, тому ми додали можливість писати в публічних групах від імені каналу.
Щоб надсилати повідомлення від імені одного зі своїх каналів, натисніть на свою фотографію ліворуч від поля введення і виберіть канал. Після цього ваші повідомлення будуть підписуватися ім'ям та фотографією вибраного каналу замість вашого акаунта.
Поряд з вашими анонімними повідомленнями ви бачитимете назву каналу, від імені якого ви надіслали їх.
Від сьогодні при вході з деяких мобільних пристроїв користувачам пропонуватиметься одержати виклик від Telegram і ввести декілька останніх цифр номера, з якого надійшов цей виклик, замість отримання коду в SMS-повідомленні.
Якщо вам напише адміністратор групи або каналу, до якого ви раніше подали заявку, ви побачите назву спільноти поряд з іменем співрозмовника.
Також, боти-адіміністратори чатів тепер можуть писати користувачам, які подали заявку, першими. Ця можливість може знайти багато застосувань: від прийняття правил групового чату до вступного тесту або невеликої пожертви.
У минулому оновленні з'явилася можливість вибрати одну з 8 нових тем для окремого чату, а тепер ці теми є доступними для всього застосунку користувачам Android (на iOS усі ці функції є з минулого оновлення).
Розділ з темами в налаштуваннях був повністю перероблений: центральне місце ми виділили новим темам. Кожна з них має версії для денного та нічного режимів, барвистий переливний фон та градієнтні бульбашки повідомлень.
Як і всі теми, нові стилі оформлення можна повністю персоналізувати, змінивши набір кольорів та фоновий візерунок. Персоналізація та поширення тем доступні в розділі «Огляд тем».
Користувачі iOS 13 і вище тепер можуть користуватися функцією «Розпізнавання тексту» («Живий текст»), щоб швидко виділяти, копіювати та шукати текст на надісланих фотографіях. Конфіденційнсть зберігається: розпізнавання проводиться повністю на пристрої.
Список мов, що підтримуються, залежить від Apple. Якщо ваша мова відсутня в списку, то можливо, вона з'явиться в майбутніх оновленнях iOS.
При додаванні описів до медіафайлів стало можливим виділяти фрагменти тексту всіма видами форматування, включаючи жирний, курсив та посилання.
Користувачі Android можуть спитати: а чому це нововведення не стосується них — відповідаємо: на Android така можливість уже давно присутня.
На iOS сторінки з інформацією про контакти, групи та канали тепер оформлено в свіжому стилі iOS 15.
Наразі це всі новини. Подивимося, скільки ще нововведень ми встигнемо зробити до кінця року.
7 грудня 2021
Команда Telegram